De consultants van Capgemini laten in het Utrechtse Papendorp een aantal lege kantoren van in totaal veertigduizend vierkante meter achter. Vanaf mei 2013 trekt de ICT-dienstverlener in een nieuw kantoor aan de oostzijde van Leidsche Rijn Centrum.
Te groot
Het huidige kantoorcomplex, vijftigduizend vierkante meter groot, zou te groot zijn nadat het bedrijf Het Nieuwe Werken heeft ingevoerd. Volgens de gemeente Utrecht blijft het 10.000 m2 grote congrescentrum op de huidige locatie wel in gebruik als Capgemini verhuist. Dat heeft tot gevolg dat veertigduizend vierkante meter ruimte niet ingevuld wordt.
Nieuwbouw
Het nieuwe hoofdkantoor is 21 duizend vierkante meter groot en wordt gevestigd ter hoogte van het nieuwe NS-station Leidsche Rijn Centrum. Het gebouw heeft het BREEAM-label ‘Very Good’ ontvangen. Bij de bouw ervan zijn de volgende partijen betrokken geweest: Van Tilburg Ibelings von Behr Architecten, AM Real Estate Development en bouwer BAM. Naast het hoofdkantoor heeft Capgemini zes andere vestigingen in Amsterdam, Apeldoorn, Eindhoven, Groningen, Heerlen en Voorburg.
Dreiging
De gemeente Utrecht was aanvankelijk niet blij met de verhuisplannen van Capgemini. Ze drong er bij het bedrijf op aan om de huidige locatie te renoveren. Capgemini heeft toen gedreigd zich in een andere gemeente te vestigen. Hierop bond de gemeente Utrecht alsnog in met de nieuwbouwplannen. Ze wees vervolgens Leidsche Rijn aan als locatie.
Leegstand
De huidige leegstand van kantoren in Nederland is officieel vijftien procent, maar officieuze cijfer van zelfs dertig procent leegstand worden ook genoemd. Maatschappelijk en ook binnen de vastgoedmarkt worden uit het oogpunt van duurzaamheid vraagtekens gesteld bij nieuwbouw. Doorgaans wordt er immers een leeg kantoor achtergelaten. Een van de voornaamste redenen zouden financiële prikkels zijn. Met nieuwbouw wordt meer geld verdiend in vergelijking met het renoveren van een gebouw. Volgens duurzaamheidsexperts zouden we financiële prikkels uit de vastgoedmarkt gehaald moeten worden. In de markt bestaan voorbeelden van gebouwen die succesvol gerenoveerd zijn zoals het Gasterra-gebouw in Groningen en het AT-Osborne kantoor in Baarn.
Details nieuwbouw Capgemini
AM heeft de details van de nieuwbouw gepubliceerd.
Bron: PropertyNL
Foto: Het Utrechtse archief
Gerelateerde berichten:
Op conventionele TL verlichting kan gemiddeld 50% bespaard worden.
Het renoveren van verlichtingsarmaturen is dan vaak een goed alternatief in plaats van het installeren van nieuwe verlichting.
Lees er alles over in deze gratis white paper van Lumeco.








Recente Reacties